Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

В Чуднові відкрили меморіальну дошку герою-земляку Івану Рудніцькому, який загинув під Спартаком

6 травня, 2015 - 00:32
В Чуднові відкрили меморіальну дошку 20-річному герою-земляку Івану Рудніцькому,  який загинув під Спартаком
Фото із сайта «Чуднівська фортеця»

Життя Івана Рудніцького раптово обірвалося 10 лютого 2015 року у зоні проведення антитерористичної операції на сході України, у селищі Спартак Ясинуватського району Донецької області, під час виконання чергового бойового завдання. Бойові побратими розповідають, що Іван разом з хлопцями, 30-річним Сергієм Порозінським з Володарська-Волинського, 33-річним Миколою Назарчуком з Радомишля та 22-річним Андрієм Ущапівським з Коростенського району загинули раптово від фатального обстрілу, коли йшли в атаку.

Чуднівчани згадують свого земляка як добру і щиру людину, а ще як творчу особистість. Іван Рудніцький із золотою медаллю закінчив загальноосвітню школу, і з відзнакою - Чуднівську школу мистецтв. Однак в 2012 році, після закінчення школи, обрав  мужню професію військового. В складі аеромобільної роти 95 бригади перебував у зоні проведення АТО. Восени 2014 року був поранений, тоді його було нагороджено орденом «За відвагу» другого ступеня. Після лікування  повернувся до виконання бойових завдань. 7 лютого Іванові виповнилось 20 років, а через три дні його молоде життя обірвалося   біля селища Спартак, що на Донеччині. Поховали його 15 лютого в рідному місті. А нещодавно, на фасаді школи, яку закінчив воїн-герой, земляки встановили в його честь пам’ятну дошку. Як повідомляє сайт «Чуднівська фортеця», в урочистому мітингу з нагоди відкриття меморіальної дошки взяли участь представники місцевої влади  , рідні та близькі загиблого, представники громадськості міста, його друзі, місцеві учні та  вчителі. Приїхали й побратими із 95-ої аеромобільної бригади, хлопці, які були поруч з Іваном до останніх хвилин його життя. Право відкрити меморіальну дошку було надано мамі воїна- героя Ніні Францівні та його побратиму Віктору Лісковчику. Хвилиною мовчання  присутні вшанували пам’ять всіх, хто віддав життя заради незалежності нашої держави.

Про загиблого героя-земляка завжди будуть згадувати жителі Чуднова. До речі, громада подбала про те, щоб ім’я Івана Рудницького навічно залишилося в пам`яті нинішніх і наступних поколінь: його ім’ям вже названо вулицю, де він проживав.  

Оксана Климчук, Житомирська область.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...