Я — для того, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

Грузинські неурядові організації закликали НАТО підтримати вступ Грузії до Альянсу

6 липня, 2018 - 12:09
Фото: gov.ge

Грузинські неурядові організації написали листа із закликом до країн-членів НАТО підтримати вступ Грузії до Альянсу.

Відкритий лист, підписаний керівниками 49 організацій, був адресований учасникам майбутнього саміту Північноатлантичного альянсу, який відбудеться 11 і 12 липня в Брюсселі, передає Польське радіо.

У листі представники неурядових організацій Грузії гарантують, що бажання їхньої країни приєднатися до НАТО підтверджується «чіткою і визначеною волею нації». Вони також нагадують, що Альянс уже 10 років тому на Бухарестському саміті підтвердив свій намір прийняти Грузію.

Автори листа також зазначають, що в 2008 році їхня країна в результаті грузинсько-російської війни була позбавлена контролю над невіддільними частинами – Абхазією та Південною Осетією. Ці регіони Тбілісі вважає територією тимчасово окупованою Росією.

Нагадаємо, лідери країн-членів НАТО 12 липня зустрінуться з президентами України та Грузії. На зустрічі будуть зроблені спільні заяви генерального секретаря НАТО і президентів України та Грузії.

Раніше також повідомлялося, що Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс заявив, що Україна і Грузія мають стати членами НАТО.

Також  генсек НАТО Єнс Столтенберг 28 травня на прес-конференції у Варшаві заявив, що Північноатлантичний альянс і надалі надаватиме підтримку Україні та Грузії.

Крім того, ПА НАТО висловилась за долучення до Альянсу України та Грузії.

Новини партнерів

Loading...