В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

На Андріївському узвозі в Києві з’явиться сквер імені Василя Сліпака

6 серпня, 2020 - 22:47

На Андріївському узвозі в Києві з’явиться сквер імені Василя Сліпака — Героя України, соліста Паризької національної опери, кавалера орденів «Золота Зірка» та «За мужність» І ступеня.

Ще у 2017 році громадська спілка «Музичний батальйон» за підтримки мистецької громадськості Києва ініціювали облаштування культурно-мистецького скверу імені Василя Сліпака, повідомляє АрміяInform. Вони прагнули втілити мрію відомого оперного співака — «щоб у мистецькій перлині Києва, на Андріївському узвозі, завжди лунала українська пісня».

Того ж року на розі Андріївського узвозу та вулиці Боричів Тік провели урочисту церемонію закладання пам’ятного каменя на місці облаштування майбутнього скверу. А на початку 2018 року зареєстрували петицію про створення скверу у Києві, яка набрала понад 10 тисяч підписів.

21 липня 2020 року відбулося засідання київської Комісії з питань найменувань, де члени Комісії підтримали пропозицію «найменувати сквер на розі Андріївського узвозу та вулиці Боричів Тік на честь Василя Сліпака (видатного українського оперного співака й добровольця)».

На сьогодні вже існує кілька варіантів проєкту. До ідеї облаштування майбутнього скверу долучилися й видатні архітектори, дизайнери, скульптори, які запропонували своє творче бачення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ