Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Біля Ради пройшла акція за нові правила виборів

6 вересня, 2018 - 15:44
Фото DW

Біля будівлі Верховної Ради України у четвер, 6 вересня, відбувся багатолюдний мітинг за ухвалення парламентом нового виборчого кодексу. Його організаторами стали майже 20 партій та громадських рухів, які прагнуть прозорішої процедури виборів і оновлення депутатського складу ВРУ, передає DW.

Ці вимоги є повторенням вимог, висунутих ще в жовтні 2017 року: виборча реформа, ухвалення нового виборчого кодексу і запровадження парламентських виборів за відкритими списками, щоби виборці могли обрати зі списку партії будь-якого кандидата.

Лідери партій, що організували мітинг, у своїх виступах зі сцени запевняли, що такі зміни звузять простір для політичної корупції, купівлі місць в партійних списках, які фактично формуватимуть громадяни, а не партійні керівники. Зміни також передбачають скасування мажоритарної системи, яку промовці називали "дуже корупційною". Присутні на мітингу скандували гасла "Відкриті списки!" і "Новий виборчий закон!".

Читайте також - «Ні!» виборам за законом Януковича»: 17 травня розпочнеться Всеукраїнська акція на підтримку виборчої реформи

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Deutsche-Welle

Новини партнерів

Loading...