Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

У Великій Британії екоактивісти заблокували вихід кількох найпопулярніших газет

6 вересня, 2020 - 09:40
Фото: Reuters

У Великій Британії прибічники екологічного руху Extinction Rebellion ("Повстання проти вимирання". - Ред.) заблокували доступ до двох великих друкарень, внаслідок чого в суботу, 5 вересня 2020 року, кілька наймасовіших британських видань не змогли вчасно надійти в продаж та до читачів.

За словами самих активістів, їхня акція була спрямована проти видань, котрі входять до групи News-Corp медіамагната Руперта Мердока, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на DW.

Десятки представників екоруху перекрили дорогу поблизу друкарень на північ від Лондона, а також поблизу Ліверпуля. На дорогах екоактивісти залишили транспортні засоби та низку інших перешкод.

Унаслідок акції активістів найбільше постраждали такі видання, як The Sun, The Times, The Daily Telegraph. Крім того, протест негативно позначився й на таких виданнях правого спрямування як The Daily Mail і The London Evening Standard.

Нинішня акція стала частиною оголошеної на початку вересня 10-денної акції екологічного руху Extinction Rebellion у містах Британії з вимогою вжити негайних заходів проти глобальних змін клімату.

За даними британської поліції, під час протесту було затримано щонайменше 72 особи.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон розкритикував дії активістів й наголосив, що "спроби обмежити таким чином доступ громадськості до новин абсолютно неприпустимі". Він також зазначив, що свобода преси вкрай важлива для того, щоб контролювати уряд та інші впливові інститути. Це особливо стосується питань, "які мають вирішальне значення для майбутнього нашої країни, включаючи боротьбу зі зміною клімату", додав Джонсон.

Так само критично висловилася про дії активістів і міністерка внутрішніх справ Британії Пріті Пател. Вона назвала цю акцію "нападом на вільну пресу, суспільство і демократію", так само вказавши на неприйнятність таких дій.

Щодо самого руху, то там вибачилися за спричинені акцією незручності для малих видань. Утім, перед Мердоком вибачатися не стали, сказавши, що "абсолютно не шкодують" про вчинене.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ