В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Норвегія та Велика Британія вилучили зі своїх каталогів російські навігаційні карти на води України - Мінінфраструктури

6 листопада, 2019 - 16:44
Фото: gov.uk

Міжнародні гідрографічні організації PRIMAR (Норвегія) і IC-ENC (Велика Британія) вилучили зі своїх каталогів навігаційні карти Російської Федерації на води України, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України з посиланням на главу відомства Владислава Криклія.

Як зазначають у Мінінфраструктури, Росія незаконно реалізовувала морські електронні навігаційні карти на територію Україну, тим самим створюючи загрозу мореплавству в Чорному та Азовському морях.

"Регіональні центри електронних карт Міжнародної гідрографічної організації PRIMAR (Норвегія) та IC-ENC (Велика Британія) вилучають російські карти зі своїх каталогів задля гарантування безпеки судноплавства в Азовському та Чорному морях і дотримання та виконання резолюції Генасамблеї ООН А/Res/68/262", - наводить прес-служба слова міністра.

У свою чергу керівник Гідрографічної служби Великої Британії Тім Лоув у своєму листі зазначив, що Сполучене Королівство, а також інші партнери з Європейського Союзу не визнають незаконної анексії Криму Росією.

"Гідрографічна служба Сполученого Королівства (UKHO) є агенцією, що підпорядковується урядові Сполученого Королівства та дотримується політичного курсу, який ґрунтується на курсі ЄС щодо невизнання контролю Росії над Кримом. Курс ЄС передбачає, що держави-члени, міжнародні організації та спеціалізовані агенції не визнають жодної зміни статусу Криму або чорноморського портового міста Севастополь та утримуються від дій або відносин, які можуть тлумачитись як визнання", - наводить прес-служба Мінінфраструктури слова Лоува.

При цьому він запевнив, що політика його уряду залишиться незмінною після виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Як повідомлялося, Державна установа "Держгідрографія" Державної служби морського та річкового транспорту України виступила з ініціативою створити морський режимний район навколо анексованого півострова Крим, щоб заборонити заходження суден в усі порти півострова.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ