В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Чорногорія закликала Росію вивести війська з України

6 грудня, 2019 - 13:11
Фото RTCG

Чорногорія рішуче засуджує незаконну та нелегітимну анексію Росією Криму та закликає вивести усі війська і техніку з України, а також забезпечити можливість вільної навігації і доступу до українських портів в Азовському морі.

Про це заявив міністр закордонних справ Чорногорії Срджан Дормановіч під час 26-го засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Братиславі, повідомляє Укрінформ.

"Чорногорія продовжує рішуче засуджувати незаконну та нелегітимну анексію Криму та висловлює свою непохитну підтримку щодо повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів та територіальних вод. Ми закликаємо скасувати всі односторонні дії, вивести війська та техніку з України та забезпечити можливість вільної навігації і доступу до українських портів в Азовському морі відповідно до міжнародного права", - заявив він.

Говорячи про мирне врегулювання на Донбасі, глава МЗС Чорногорії вказав на те, що досягнутий в останній час прогрес, зокрема навколо розведення сил у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському, "є позитивним кроком на шляху до досягнення стійкого мирного рішення".

"Домовленість про проведення саміту "нормандської четвірки" наступного тижня в Парижі має величезне значення, і ми закликаємо усі сторони продемонструвати повну рішучість до припинення конфлікту, який має руйнівний вплив на стабільність регіону, а також на сам міжнародний порядок", - сказав Дормановіч.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ