Од нині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини Єдиної України... Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.
З тексту Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки

Середньовічним карнавалом глядачі вийшли на підтримку акторів театру ім. Марії Заньковецької

6 грудня, 2019 - 10:57
Фото автора

Вчора вечором кілька десятків глядачів і активістів влаштували акцію «Середньовічний карнавал» під стінами Львівського національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької. Таким чином вони намагалися привернути увагу громадськості до проблем із не продовженням контрактів з боку адміністрації, а саме директора театру,  для провідних акторів театру.

Усі присутні на акції мали на обличчях маски. Також вони принесли факели та опудала ляльок. «В театрі чума!», «Актор – не раб!», «Ні порушенню трудових прав!», «Феодалізм в театрі» - інформували банери, з якими прийшли люди.

Сама концепція заходу – середньовічний карнавал, як розповіли організатори акції, повинна символізувати середньовічний феодалізм, з яким зараз зіштовхнулися актори театру.

«Це вже не перший випадок, коли актори театру зіштовхуються із свавіллям дирекції. Спочатку був театр імені Лесі Українки та львівський Оперний театр, а зараз із цим свавіллям боряться актори театру Марії Заньковецької. Талановитим, але не угодним керівництву акторам просто не продовжують контракти. Вся суть проблеми в законі 955/8, який самі театрали назвали закріпаченням актора. Через нього вся влада зосередилася в руках адміністрації, яка отримала необмежену владу. Сьогодні ми закликаємо також владу почути акторів і внести зміни до цього закону», - наголосила активістка Ірина Юзик.

Під музичний супровід учасники «Середньовічного карнавалу» вирушили ходою центральними вулицями міста.

Конфлікт між акторами та адміністрацією театру ім. Марії Заньковецької виник після не продовження контракту із актором Ярославом Кіргачем. Невдовзі про не продовження контракту сповістили головного режисера театру та народного артиста України Федора Стригуна, а його дружину народну артистку України Таїсію Литвиненко перевели на 0,5 ставки. 

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ