Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

Ми не можемо гарантувати безпеку українським дослідникам на польській території, - УІНП

7 лютого, 2018 - 13:27
Фото: Радіо Свобода

Українсько-польський форум істориків, який почергово відбувався на території України і Польщі, відтепер може проводити засідання лише на українській території, заявляє Український інститут національної пам’яті. Про це повідомляє Радіо Свобода.

В УІНП пояснюють, що це пов’язано з ухваленням у Польщі закону про Інститут національної пам’яті, який передбачає, зокрема, кримінальну відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів 1925-1950 років» і «суттєво звужує простір для дискусій та діалогу».

В Українському інституті національної пам’яті заявляють, що не можуть гарантувати збереження свободи слова українським дослідникам на польській території і безпеку їх перебування там.

«Український інститут національної пам'яті, який забезпечував функціонування української частини форуму, не бачить можливостей для його продовження в попередньому форматі. Ми не можемо гарантувати збереження свободи слова українським дослідникам на польській території чи навіть безпеку їх перебування там. Тому, слідуючи цінностям відкритого діалогу і вільного доступу до джерел, звертаємося до польських колег з пропозицією, щодо продовження історичних дискусій на території України, де відсутні будь-які обмеження чи політичний диктат щодо оцінок минулого», – заявляють в УІНП.

В інституті також наголосили, що дискусії про минуле мають залишатися прерогативою істориків, а не політиків.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...