Природним правом є визволятися від гноблення і трудитися, аби повернути те, що несправедливістю та переважною силою було забрано.
Пилип Орлик, гетьман України (у вигнанні) у 1710–1742 роках

На Вінниччині до прильоту птахів розвішали майже дві тисячі шпаківень

7 березня, 2021 - 20:40
Фото Вінницького ОУЛМГ

1800 штучних гніздівок: 1000 шпаківень та 800 синичників підготували лісівники Тульчинщини. Цього року до виготовлення хатинок для птахів лісівники залучили старшокласників з учнівських лісництв. Та, за правилами безпеки, за процесом розвішування шпаківень діти лише споглядали і допомагали подати, піднести майбутню квартиру для птахів. Адже, як пояснили у лісництві, розвішування шпаківень здійснюється на висоті більше 2 метрів і вважається роботою з підвищеним ступенем ризику. Загалом шпаківні розвішали у лісових угіддях на площі 430 га.

«Лісівники Вінниччини готові до прильоту та гніздування птахів. Хатинки для них вже розвішали в Тульчинському лісомисливському господарстві. До процесу долучилися юні лісівники Кирнасівської школи, члени учнівського лісництва «Зелений гомін». Це підопічні Кирнасівського лісництва Тульчинського лісового та мисливського господарства. Юні лісівники знають, що шпаківні забезпечують пернатим безпеку, дім, прихисток, а птахи у свою чергу корисні для лісу, захищаючи його від комах-шкідників», – йдеться у повідомленні лісництва.

Кожне учнівське лісництво, якими опікується підприємство, виготовляє щороку до 100 шпаківень. Загалом, як повідомляє прес-служба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, у 2021 році лісівники 11 держлісгоспів Вінниччини планують розвішати 18400 шпаківень та синичників.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Фото Вінницького ОУЛМГ

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ