Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Прізвища вступників з окупованого Криму в українські вищі навчальні заклади будуть шифруватися

7 травня, 2018 - 15:46
Фото з архіву "Дня"

У 2018 році в цілях безпеки абітурієнтів з Криму прізвища вступників в українські вищі навчальні заклади будуть шифруватися. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

"У 2018 році в наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища шифруватимуться", - йдеться у повідомленні.

У Міносвіти уточнили: якщо абітурієнт має статус переміщеної особи і вступив на бюджет, то держава забезпечує його соціальною стипендією, підручниками на безкоштовній основі, безкоштовним доступом в інтернет, до систем баз даних у державних і комунальних навчальних закладах.

Якщо абітурієнт, маючи цей статус, вступить на контракт, то держава надає пільговий довгостроковий кредит на здобуття освіти.

До того ж у 2018 року буде діяти спрощена процедура вступу для абітурієнтів з Криму в українські ВНЗ.

Зокрема, якщо у випускника школи немає документа про середню загальну освіту державного зразка, він може скористатися цією процедурою за допомогою Освітніх центрів "Крим-Україна". Вони будуть працювати з 4 червня до 28 вересня.

Зазначено, що абітурієнти з Криму можуть вступити на бюджетні місця в межах встановлених квот (20% від максимального (загального) обсягу державного замовлення з відкритими і закритими конкурсними пропозиціями).

У 2018 році 335 тис. 843 вступників зареєструвалися для участі у зовнішньому незалежному тестуванні (ЗНО).

Нагадаємо, що особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та які не мали можливості зареєструватися в основний період, зможуть з 3 по 21 травня зареєструватися для участі в додатковій сесії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: 112 Україна

Новини партнерів

Loading...