Песимізм не перемагав у жодному бої.
Двайт Ейзенгауер, американський військовий і державний діяч, генерал армії, 34-й Президент США

Херсонський апеляційний суд залишив Вишинського під вартою

7 серпня, 2018 - 11:27
Фото надано автором

6 серпня Апеляційний суд Херсонської області розглянув скаргу захисників керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого підозрюють у вчиненні державної зради.

Адвокати Мокін і Доманський просили суд скасувати рішення Херсонського міського суду від 11 липня про обрання Вишинському запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 діб та обрати м’якіший запобіжний захід.

В ході засідання адвокати також просили випустити Вишинського зі скляного боксу у залі суду та дозволити підозрюваному перебувати разом із захисниками. Колегія суддів відхилила це клопотання, після чого адвокати заявили про відвід суддів. В цьому клопотанні захисникам також відмовили.

Порадившись щодо суті основного клопотання, судді апеляційного суду прийшли до висновку, що причини для обрання м’якішого запобіжного заходу для Вишинського відсутні. Підозрюваний пробуде під вартою до 8 вересня 2018 року.

Як повідомляв «День», Кирило Вишинський – керівник підрозділу російської державної організації МИА «Россия сегодня» під назвою «РИА Новости Украина», яке діяло в Україні без реєстрації в якості ЗМІ.

Вишинський має українське і російське громадянство. Останнє було видане на підставі указу президента РФ від 30 вересня 2015 року. Вишинський відзначений російськими державними нагородами, отриманими навесні 2014 року. Це медаль міністерства оборони Росії «За возвращение Крыма» (15.04.2014) та медаль «За заслуги перед Отечеством» першого ступеня (22.04.2014) з підписом Путіна.

Кирила Вишинського затримали 15 травня 2018 року за підозрою у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України). В СБУ стверджують, що метою діяльності «РИА Новости Украина», серед іншого, було системне наповнення медіапростору України інформаційними та аналітичними матеріалами, що відповідають зовнішньополітичним інтересам Російської Федерації, забезпечення інформаційної підтримки діяльності президента та уряду Російської Федерації в Україні, інформаційне забезпечення зовнішньополітичних ініціатив Російської Федерації в Україні.

В обов’язки керівника вказаного представництва входило загальне керівництво представництвом, фінансова та адміністративна робота, визначення основних напрямків діяльності та структурних підрозділів, контроль ідеологічного та політичного контенту.

Згідно з висновками судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи, низка публікацій, підготовлених та поширених на сайті «РИА Новости Украина» під керівництвом Вишинського, спрямовані на виправдання агресії Росії проти України, обґрунтовують належність Криму до РФ, легітимізують створення «ЛНР/ДНР», розпалюють міжнаціональну ворожнечу в Україні. З огляду на доведений факт фінансування очолюваної Вишинським групи людей з федерального бюджету Російської Федерації в СБУ стверджують, що Вишинський брав активну участь в інформаційній війні Росії проти України, а не займався журналістською діяльністю.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...