Нація - це невсипуща внутрішня «боротьба» сил формотворчих і ідеєтворчих з інертною масою («більшістю») етносу.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

В ЄС очікують від РФ впливу на сепаратистів на Донбасі з метою припинення вогню

7 серпня, 2019 - 21:48
фото з відкритих джерел

В Європейському Союзі знову заявили, що очікують від Росії використання свого впливу на сепаратистів на Донбасі з метою негайного припинення бойових дій, а також наголосили на важливості активізації переговорних зусиль для мирного врегулювання конфлікту.

Відповідний коментар європейської сторони був поширений у середу в Брюсселі в зв'язку з інтенсивними бойовими діями під Павлополем Донецької області, які привели до загибелі чотирьох українських військовослужбовців, передає Інтерфакс-Україна.

Такі дії сепаратистів представник ЄС назвав "кричущим порушенням погодженого припинення вогню, яке також ставить цивільних жителів під великий ризик".

Він підкреслив, що повне дотримання режиму припинення вогню є вирішальним кроком на шляху до повного виконання Мінських угод, що є основою для мирного та сталого врегулювання конфлікту, поважаючи суверенітет і територіальну цілісність України.

"Ми очікуємо, що Російська Федерація повною мірою використає свій значний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує з тим, щоб негайно припинити бойові дії", - заявили в ЄС.

При цьому представник ЄС констатував, що в Брюсселі відомо про заклик президента Володимира Зеленського до зустрічі в Нормандському форматі на рівні глав держав. "Ми наголошуємо на важливості активізації переговорних зусиль, спрямованих на стале і мирне врегулювання конфлікту. У зв'язку з цим ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку зусиллям у нормандському форматі, ОБСЄ і Тристоронній контактній групі", - зазначили в ЄС.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ