В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Цими вихідними UA: КУЛЬТУРА покаже українську кінокласику студії ім. Довженка

7 серпня, 2020 - 12:05
Фото: UA: КУЛЬТУРА

Цими вихідними, 8 та 9 серпня, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже українські фільми, зняті на кіностудії імені Олександра Довженка. У суботу дивіться комедію «Сватання на Гончарівці», а в неділю біографічний фільм про видатного українського письменника — «Іван Франко». Початок сеансів о 18:45.

Про це повідомляє UA: Суспільне мовлення.

П’єса Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» вже давно стала класикою української літератури, за мотивами якої режисер Ігор Земгано зняв однойменну стрічку. Соціально-побутова комедія занурює глядачів у реалії сільського життя першої половини XIX століття. Уляна безтями закохана в Олексія, однак він кріпак. Батькам Уляни, Одарці й Прокопу, пропонують засватати їхню доньку за Стецька. Ця ідея їм не до вподоби, бо всі знають, що Стецько — хлопець невеликого розуму, але багатий. Урешті вони вирішують погодитися, проте це зовсім не влаштовує Уляну й Олексія.

Фільм режисера Тимофія Левчука «Іван Франко» розповідає історію життя й боротьби письменника за справедливість. 1878 року 22-річного Івана Франка австро-угорська влада звинувачує в соціалізмі й засуджує до короткого ув’язнення. Франко повертається на волю, однак від нього й побратимів усі відвертаються. Львівський університет відраховує юнака, а «Просвіта», де він робив свої перші кроки як літератор і популяризатор науки, більше не хоче мати справу з тим, хто «сидів». Та ці негаразди лише загартовують, адже попереду довгий шлях боротьби за справедливість.

Нагадаємо, телеканал UA: КУЛЬТУРА щотижня показує тематичні добірки стрічок.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ