Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Вчені з усього світу заявляють про "надзвичайну кліматичну ситуацію" на Землі

7 листопада, 2019 - 09:58
Фото з відкритих джерел

Британський науковий журнал BioScience опублікував звернення вчених і екологів до світової громадськості, яке підписали понад 11 тисяч фахівців.

Про це пише Радіо Свобода.

Автори звернення заявляють, що Земля перебуває в «надзвичайній кліматичній ситуації» і що «кліматична криза настала і погіршується набагато швидше, ніж очікувала більшість».

Вчені попереджають: якщо найближчим часом не вжити заходів для скорочення викидів в атмосферу вуглекислого газу, то людство чекають «невимовні страждання».

Окремо підкреслюється, що висновки фахівців засновані на даних, отриманих в ході 40-річних спостережень за кліматом, рівнем споживання енергії, зростанням народонаселення, темпами зникнення лісів і видів тварин, масою полярних льодів і пасажирських авіаперевезень, які є одним із факторів глобального потепління.

Як негайні заходи щодо поліпшення ситуації вчені пропонують заміну викопного палива на відновлювані джерела енергії, запровадження високих «вуглецевих податків», відмову від споживання тваринної їжі й вирубки лісів, а також перегляд економічної політики провідних країн світу в бік відмови від прагнення до зростання ВВП.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ