Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

У полонених РФ українських моряків важкі поранення, одному з них в ізоляторі ампутували пальці, - ВМС

7 грудня, 2018 - 13:59
Фото: AFP

У військовополонених українських моряків, які знаходяться в СІЗО Москви важкі поранення ніг і ампутація пальців руки, повідомила радник командувача ВМС Вікторія Христенко.

"Троє моряків знаходяться в "Матроській тиші". Ні відео, ні підтвердження характеру поранень офіційно не отримали наші консули, крім того, що нібито поранених відвідала омбудсмен Москви. У одного з хлопців важке поранення ніг, те, що він пересувається з милицями - ні про що нам не говорить, ми не бачимо його поранень і яку йому зробили операцію в ізоляторі. В одного з хлопців травматична ампутація пальців кисті", - сказала В. Христенко в ефірі ток-шоу "Прямий ефір" телеканалу "Прямий" в четвер увечері, передає агентство Інтерфакс-Україна.

В повідомленні зазначається, що цю інформацію отримано від волонтерів, які допомагали морякам під час перебування в Сімферопольському СІЗО.

Також В.Христенко закликала писати листи полоненим морякам, зазначивши, що листи мають бути російською мовою, не мати української символіки і не торкатися політичних тем, інакше їх не пропустить тюремна цензура.

Як повідомлялося, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова в четвер відвідала трьох поранених українських моряків, які містяться в медичній частині СІЗО "Матроська тиша" в Москві.

"Понад дві години розмовляла з ними про умови утримання та стан їх здоров'я", - написала Т.Москалькова на своїй сторінці в Instagram.

За словами омбудсмена, пораненим надається вся необхідна медична допомога, вони забезпечені необхідними препаратами, медики оцінюють отримані ними травми як поранення легкого ступеня тяжкості, лікування вже дає позитивну динаміку.

"На умови утримання скарг не надійшло, вони містяться у медичній частині, в просторих, чистих камерах з великими вікнами", - зазначила Т.Москалькова.

25 листопада в Керченській протоці російські прикордонники із застосуванням зброї затримали три корабля ВМС України, які прямували в Азовське море.

29 листопада військовополонені були етаповані в Москву в слідчий ізолятор "Лефортово". При цьому трьох поранених моряків помістили в медблок СІЗО "Матроська тиша" - співробітника СБУ Василя Сороку і членів екіпажів Андрія Артеменка і Андрія Ейдера.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ