У мільйонів людей не може не пробудитися цікавість, розуміння, а потім і свідома праця на ниві піднесення рідної культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

Тунберг розчарувалася в екоактивізмі, але не готова здаватися

7 грудня, 2019 - 09:53
Фото Reuters

Шведська екоактивістка Грета Тунберг, яка прибула в Мадрид напередодні 25-ї конференції Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP25), вважає, що зростаюча популярність екологічних рухів поки не призводить до належних наслідків, повідомляє в п'ятницю іспанське видання "Ель Паїс".

"Якщо подивитися з певної точки зору, ми нічого не добилися", - зізналася Тунберг.

Під час виступу на прес-конференції екоактивістка зазначила, що до рухів за захист клімату долучається все більше людей, але одночасно різко висловилася про політиків, які роблять, на її думку, недостатньо для навколишнього середовища.

"Ми, рух екоактивізму, ростемо все більше і більше, і до наших голосів прислухаються все більше і більше, але, звичайно, це не призводить до політичних дій. Я сподіваюся, що світові лідери усвідомлюють невідкладність у вирішенні кліматичної кризи", - зазначила вона.

Увечері шведську активістку запросили взяти участь в демонстрації "Марш за клімат", який відбувається в Мадриді.

За останній рік 16-річна шведка Тунберг отримала широку популярність. Її запрошували виступити в міжнародних організаціях, зокрема, в ООН. Вона активно виступає за захист навколишнього середовища і закликає до негайних рішучих дій для боротьби зі змінами клімату.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ