Це сувора діалектика – щоб піти далі, треба знати, звідки йти.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, журналіст, професор Києво-Могилянської академії, дослідник голодомору в Україні

"Велика українська енциклопедія" з'явиться в електронному варіанті

8 січня, 2013 - 18:16

Президент України віктор Янукович видав указ, відповідно до якого зобов’язує уряд за участі науковців підготувати видання «Великої української енциклопедії» до 2020 року.

«Держава без енциклопедії – все одно, що без конституції», – зазначив директор видавництва «Українська енциклопедія» Михайло Зяблюк пише BBC.

У той же час голова «Вікімедіа Україна», організації, яка розвиває українську версію Wikipedia, Юрій Пероганич зауважив, що авторитетну державну енциклопедію готувати потрібно – проте сумнівається, чи слід робити це у друкованому вигляді.

«Безперечно, державну, наукову, авторитетну енциклопедію готувати треба. Інше питання, чи потрібна вона у паперовому вигляді. Я не певен. Оскільки охоплення інтернетом дуже швидко зростає, в цьому, можливо, доцільності немає», – аргументував свою думку Юрій Пероганич.

Михайло Зяблюк зазначив, що попередні праці, які готувало його видавництво, друкували переважно за програмою «Українська книга». Тому вони потрапляли лише у бібліотеки і в кабінети чиновників, а придбати їх у книгарнях було неможливо. Щоб такого ж не сталося із українською енциклопедією, паралелельно з друкованою версією, яку можна буде купити і в крамницях, і за передплатою, редакція має підготувати електронний варіант.

Проте науковці стурбовані ще й тим, що останнім часом багато аспектів історії та державності України не мають однозначного трактування на рівні влади та суспільства.

 «Ризики є, і я особисто як майбутній читач і громадянин боюся їх. Тому що у нас, на жаль, політичний фактор сьогодні є досить впливовим – ми це бачимо в системі освіти, коли суб’єктивні думки, наприклад, якогось міністра стають начебто дороговказом для науковця чи автора підручника», – відзначив директор Інституту літератури імені Шевченка Микола Жулинський.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: BBC Україна

Новини партнерів

Loading...