...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Музей Волинської ікони і у різдвяні дні переживає аншлаг

8 січня, 2016 - 10:15
Фото: prostir.museum

Власне, як каже завідувач музею Тетяна Єлісєєва, у них традиційно на свята не закриваються, образно кажучи, двері. Музей Волинської ікони є найбільш відвідуваним туристичним і культурним обєктом Волині, у цьому йому поступається навіть середньовічний луцький замок. Можливо тому. Що замки є і в інших місцях, а ось такої ексклюзивної колекції, як у цьому музеї, більше нема ніде. Бо волинська школа іконопису сформувала у  свій час те, що тепер називають волинською іконою. А головне, що ці скарби вдалося врятувати під час експедицій науковців по волинських церквах, коли богоборча влада їх закривала. У таких експедиціях брада участь і Тетяна Єлісєєва, а очолював їх мистецтвознавець Павло Жолтовський. Знайдені у звичайних сільських церквицях древні ікони були вміщені в запасники краєзнавчого музею, згодом з’явилася і музейна експозиція. А завдяки тодішньому голові Волинської ОДА Борису Клімчуку музей отримав окреме, споруджене саме для нього приміщення.

Відвідувачі були у музеї і в передноворічні та післяноворічні дні, а також і перед самим Різдвом завітала велика група працівників газової галузі з різних областей України, для якої організували перебування на Різдво у Луцьку. Крім власне Музею волинської ікони вони відвідали ще один луцький ексклюзив – музей луцького братства. Тетяна Єлісєєва розказує, що найбільше враження на екскурсантів (а були тут переважно люди зі Сходу та Центру України) справила чудотворна Холмська ікона Богоматері. Буля неї потім і молилися, і плакали, про щось своє, потаємне розмовляючи з Богородицею. Волинські музеї не працювали лише 1 і 7 січня, а в усі інші дні працюють, і є відвідувачі з Києва, Дніпропетровська та інших міст України, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Запрошуємо відвідати віртуальну екскурсію Музеєм волинської ікони на сайті «Україна Incognita».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ