Нащо слова? Ми діло несемо.
Олег Ольжич, український поет, археолог і політичний діяч

9 березня весь світ долучиться до акції GLOBAL DAY #FreeSavchenko

8 березня, 2016 - 22:26
Фото Reuters

Завтра весь світ долучиться до третьої акції GLOBAL DAY #FreeSavchenko, щоби підтримати народного депутата України Надію Савченко та донести до кремлівської влади вимогу негайно звільнити українку, яку незаконно судять за фейковими звинуваченнями.

Зокрема, українська громада Сполучених Штатів і Посольство України в США в середу проведуть у Вашингтоні одразу два мітинги на підтримку Савченко з вимогою її негайного звільнення з російського полону, передає "Укрінформ".

Перша акція, організована Українським диппредставництвом у Вашингтоні, розпочнеться о 3:45 за місцевим часом біля пам’ятника Тарасу Шевченкові. Це буде символічною подією, оскільки акція проходитиме в день народження Кобзаря і  поєднає дві постаті, що уособлюють боротьбу України за свободу та незалежність.

"Нинішнього року ми хочемо присвятити цю подію символу боротьби України за свободу – Надії Савченко – сміливій українській жінці, яка продовжує свій хрестовий похід за справедливість попри серйозну загрозу її життю, а також жорстокі залякування, з якими вона стикається зараз під час її незаконного ув’язнення кремлівським режимом у Росії",- зазначають організатори на сторінці у Facebook.

Ще один мітинг пройде біля резиденції глави російської місії в США о шостій вечора. "Ми виходимо до резиденції посла Росії у Вашингтоні, щоб підтримати вимоги всіх розумних людей – звільнити Надію Савченко", - наголосили організатори акції.

Не стоятимуть осторонь і поляки. Акція у Варшаві біля посольства Росії у РП розпочнеться о 18:00 за місцевим часом (19:00 за київським).

"Під час акції ми протестуватимемо проти дій російського суду у справі Надії Савченко. Ми також закликатимемо польську владу здійснювати кроки щодо посилення тиску на Росію у зв’язку з цим судовим процесом", - наголосила  у розмові з власним кореспондентом Укрінформу лідер варшавського Євромайдану, який є ініціатором акції, Наталія Панченко.

Вона додала, що акцію підтримають громадські активісти інших організацій, зокрема товариства "За вільну Росію", фундації "Відкритий діалог", польські політики.

Під час акції буде підписано звернення до президента, прем’єр-міністра, маршалків Сейму та Сенату Польщі щодо посилення міжнародного тиску на Москву. "Ми проситимемо не лише продовжити санкції проти Росії, а посилити їх у зв’язку зі справою Савченко", - наголосила лідер Євромайдан-Варшава.

В мережі Фейсбук свою участь в акції з пікетування посольства Росії у Варшаві на знак протесту проти рішення російського суду у справі Савченко підтвердили понад 250 осіб.

У шести містах Канади у вівторок та середу відбудуться вісім мітингів на підтримку Надії Савченко із вимогою її негайного звільнення з російського полону.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у Конгресі українців Канади.

Зокрема, вже сьогодні небайдужі громадяни вийдуть на протести до посольства Росії в Оттаві та Генконсульства в Торонто, а також у центрі Монреаля та Ванкувера.

У середу до протестів у Торонто та Оттаві приєднаються Калгарі та Едмонтон.

Охочих також закликають на знак солідарності із Савченко та як прояв протесту проти порушення її прав урядом Росії дотриматися одноденного посту.

"Конгрес українців Канади закликає міжнародну спільноту тиснути на Росію, аби домогтися негайного та безпечного повернення до України Надії Савченко та інших громадян України, незаконно ув’язнених в Російській Федерації", - наголосили у Конгресі.

У свою чергу, адвокат Надії Савченко Марк Фейгін закликав міжнародну спільноту вийти завтра на підтримку української льотчиці. 

Присылайте мне, прямо в комментарии, ваши отчёты с акций (с фотографиями и ссылками на группы) в рамках 3 GLOBAL DAY #FreeSavchenko Я буду их постить отдельно.

Опубліковано Марком Фейгиним 8 березень 2016 р.

 

Нагадаємо, що Савченко, незважаючи на сухе голодування, перебуває у бойовому настрої.

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...