Коли ти не станеш об'єднано в обороні своєї Вітчизни, то плакатимеш у московській неволі, як колись Ізраїль на ріках Вавилонських.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець і перший митрополит Київський і всієї України УАПЦ

У НБУ пояснили, чому гривня зміцнює свій курс

8 квітня, 2020 - 17:07
Фото: Укрінформ
Зміцнення курсу гривні в Україні, пов’язане з тим, що бізнес та населення, які скуповували іноземну валюту після запровадження карантину, почали її поступово продавати.
 
Про це повідомляє Громадське телебачення.
 
«Ажіотажний попит на валюту вже вичерпався, а пропозиція валюти в останні дні перевищувала попит. Характерно, що обсяги чистого продажу валюти громадянами повернулися на «доажіотажний» рівень. 
 
Громадяни і бізнес певною мірою «перекупили» валюти і зараз на ринку відбувається зворотний тренд», — пояснив під час конференції зі «Спілкою українських підприємців» голова Національного банку України Яків Смолій.
 
Зазначимо, що протягом останніх днів Національний банк фіксував перевищення пропозиції валюти над попитом на неї. 
Це дозволило НБУ викуповувати надлишки валюти з ринку та поповнювати золотовалютні резерви: 7 квітня — на 142 мільйони доларів, а 6 квітня — на 186 мільйонів доларів.
 
У Нацбанку зазначають, що наразі для знецінення гривні немає достатніх економічних підстав: навіть попри падіння світових цін на товари українського експорту (та відповідно зменшення надходжень валюти в економіку України), ціни на товари українського імпорту впали ще більше, зокрема ціни на нафту та газ.
 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ