Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

Вінниця придбала шість сучасних апаратів ШВЛ

8 травня, 2020 - 11:44
Фото: vmr.gov.ua

Ще на початку пандемії Вінницька міська рада виділила кошти на закупівлю 20-ти нових апаратів штучної вентиляції легень. Перший прилад місто отримало два тижні тому за ціною 960 тисяч гривень. Ще шість на цьому тижні, вартість кожного – по 735 тисяч грн. На поставку решти очікують наприкінці травня на початок червня, повідомив міський голова Сергій Моргунов. Він зауважив, що наразі через великий попит і проблему з логістикою придбати нові і сучасні апарати ШВЛ проблематично.

«Постачальник повідомив, що Китай не випустив це обладнання зі своєї країни в силу певних причин, і поставка відтягується. Тобто, тепер ми очікуємо техніку на кінець травня або на середину червня, – сказав Сергій Моргунов. – Поки що при такій динаміці захворювання на коронавірус, наявного обладнання достатньо. Але ми повинні пам’ятати, що у нас може бути друга хвиля захворювання восени, і ми повинні максимально забезпечити таким обладнанням першу міську лікарню, оскільки вона є базовою для боротьби з коронавірусом».

Сучасні апарати ШВЛ «GRAPHNET TS» виробництва компанії Tecme (USA). Вони призначені для інвазивної та неінвазивної вентиляції легень дорослих пацієнтів. Вони, разом зі стандартними режимами, можуть забезпечити підтримуючу вентиляцію та високопоточну подачу кисню, що широко застосовується при лікуванні пацієнтів з COVID – 19. Завідуючий відділенням реанімації міської клінічної лікарні № 1 Ігор Пахно відзначив, що вінницькі лікарі вміють працювати з таким обладнанням, оскільки не так давно підвищували свою кваліфікацію в Італії та Німеччині, де серед іншого працювали з подібною апаратурою.

«Це апарат експертного класу. Він має режим вентиляції, який підлаштовується під кожного пацієнта. Це, так звана, протективна вентиляція, яка не шкодить пацієнтам, на відміну від апаратів, нижчого класу, які можуть зашкодити кровообігу в легенях. Хворі швидко адаптуються до апаратів експертного класу, комфортно переносять штучну вентиляцію. Взагалі протективні варіанти вентиляції, саме при «ковідівських» пневмоніях – це перше, що має бути у закладах», – сказав Ігор Пахно.

На початок року у вінницьких міських закладах охорони здоров’я було 54 працюючих апаратів штучної вентиляції легень. Ще 7 додатково закупили з початку пандемії. Також була прокладена киснева магістраль до палат інфекційного відділення лікарні №1. Раніше лікарі працювали з кисневими балонами, тепер кисень проведено безпосередньо у відділення та підведено до ліжок.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото – vmr.gov.ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ