Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається.
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Дослідники NASA виявили на Марсі органічні молекули

8 червня, 2018 - 09:03
Фото Reuters

Дослідники Національної аерокосмічної адміністрації США (NASA) оголосили про відкриття органічних молекул метану на Марсі.

За даними агентства Reuters, наявність метану може свідчити про існування життя на цій планеті. На Землі значну частину цього газу виробляють саме мікроорганізми, передає Радіо "Свобода".

Знахідку зробив марсохід Curiosity. Він аналізував склад атмосфери впродовж останніх п’яти років. З'ясувалося, що рівень метану коливається в залежності від сезону – зростає влітку і падає взимку. Концентрація газу в атмосфері змінюється в кілька разів.

Метан виявили на дні пересохлого озера. Вчені вважають, що газ утворюється в нижніх шарах ґрунту Червоної планети. Не виключається, що причина його появи на Марсі – діяльність мікробів або будь-які геотермальні процеси. Із твердженнями співробітників NASA згодні не всі: критики стверджують, що метан був привезений із Землі.

Як повідомлялося раніше, на екваторі Марса було виявлено величезні поклади льоду, хоча раніше припускалося, що вода в цьому регіоні не може зберігатися взагалі. 

Новини партнерів

Loading...