Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

МОЗ планує у 2019 році розширити програму "Доступні ліки" препаратами з держзакупівель

8 червня, 2018 - 14:21
Фото replyua.net

Міністерство охорони здоров'я України має намір у 2019 році розширити програму реімбурсації лікарських засобів "Доступні ліки" препаратами, що входять до переліку закупівель за кошти державного бюджету, повідомила прес-служба відомства.

"Робоча група має ретельно вивчити чинну номенклатуру державних закупівель та виокремити ліки, які відповідають параметрам включення в програму відшкодування. Згодом буде розроблено чіткий механізм передачі препаратів та запропоновано календарний план розширення програми, який базуватиметься на пріоритетності захворювань", - уточнили у відомстві.

Нині до експертної групи, створеної для реалізації розширення програми, входять представники Державного експертного центру, експертного комітету з відбору основних лікарських засобів, а також фахівці міністерства, що курирують централізовані державні закупівлі, та технічні експерти проекту SAFEMed ("Безпечні та доступні ліки"). Пропозиції, розроблені експертним комітетом, буде передано МОЗ і Міністерству фінансів на погодження.

Як повідомлялося, програма відшкодування вартості ліків із серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу стартувала в Україні 1 квітня 2017 року. Нині реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, містить 239 препаратів 48 виробників, 18 із них - вітчизняні. Отримати препарати за програмою нині можна в 7,6 тис. аптечних закладах. Із держбюджету на 2018 рік виділено 1 млрд грн на фінансування програми реімбурсації.

Нагадаємо, що у квітні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував розширення програми "Доступні ліки".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...