Я — для того, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

Агресія РФ проти України є приводом збільшити витрати на оборону, - Меркель

8 липня, 2018 - 09:13
Фото Reuters

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у своєму відеоблозі назвала анексію Росією Криму та війну на Сході України приводом для збільшення Німеччиною витрат на оборону. Про це повідомляє DW.

"Виклики, які стоять перед НАТО радикально змінились в останні роки", - заявила Меркель. За її словами, після анексії Росією Криму та підтримки Москвою сепаратистів на сході України, для НАТО важливо "сфокусуватись на захисті Альянсу".

"Для цього необхідно провести певні заходи, наприклад, шляхом присутності у країнах Центральної та Східної Європи", - заявила Меркель.

Вона додала, що хоче мати "відповідальні відносини з Росією" і тому Німеччина "буде  продовжувати вести переговори у Раді Росія-НАТО".

У своїй промові Меркель підтвердила зобов'язання Німеччини збільшити витрати на оборону до 2% ВВП (нині вони складають 1.24%).

Нагадаємо, Нещодавно Дональд Трамп гостро розкритикував Німеччину за низький рівень витрат на оборону (у 2017-му становив 1.24% ВВП, а у попередній рік - 1.20%). На саміті НАТО в Уельсі, країни Альянсу підписались під зобов'язанням витрачати 2% ВВП на оборону, поступово підвищувати військові бюджети. Для досягнення цієї мети було встановлено термін у 10 років.

Новини партнерів

Loading...