Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес Сааведра, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

На Вінниччині проведуть конкурс на кращий коровай та покажуть колекцію одягу із жита

8 серпня, 2018 - 18:56

19 серпня з нагоди відзначення Дня незалежності України в Музеї хліба села Білопілля Козятинського району відбудеться фестиваль обрядових хлібів «Народу вічний оберіг». Свято збере кращих майстрів-умільців, котрі продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. До уваги гостей будуть представлені короваї та дідухи з різних районів області. Кульмінацією фестивалю стане конкурс на кращий коровай, кращий дідух, кращий виріб народної творчості, а яскравим завершенням свята – показ колекції одягу, яку створили із жита столичні кутюр’є.

«Головним «розпорядником» свята цілком закономірно, буде хлібу. Всі заходи в рамках фестивалю будуть присвячені саме йому, – каже директор Музею хліба Сергій Рибачук. – У програмі – проведення Х конкурсу виробів із соломи та обрядових хлібів «Колос достатку», виставка образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва «Сузір’я митців» за участю майстрів умільців народних промислів області та територіальних громад, урочистості та святковий концерт.

Громади представлять свої експозиції, продемонструють дідухи, короваї, обрядові хліби, вироби із соломи, лозоплетіння, вишивки та багато чого іншого. Це свято по суті вдячність хліборобській праці. Цього року ми додали новацію – для учасників і гостей фестивалю вперше буде презентовано «житню колекцію» українського одягу від відомої на подіумах Києва української майстерні «TAN DEM», яку очолює Олена Беззубенко. Модельєр з Києва, не так давно придбала у нашій громаді дачний будинок. Багато часу проводить в селі і допомагає нам розвиватися у творчому напрямку».

Фестиваль обрядових хлібів та дідухів відбувається на території Музею хліба села Білопілля вже більше 10 років. Усе дійство зосереджується довкола старовинного 15-метрового вітряка – пам’ятки архітектури XVIII століття. На його першому і другому ярусах розташована експозиція, яка знайомить відвідувачів з історією хліба з найдавніших часів і до наших днів. Тут можна дізнатися, як виник хліб, хто був першим пекарем та побачити снопики жита, пшениці, ячменю, проса, гречки, гороху, а у скляних баночках вже відмолочених від них зернят. Загалом в експозиції представлено понад 700 експонатів. Екскурсійними об’єктами музею поряд з вітряком також є добудовані клуня, хата та криниця.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото надано автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...