Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

У Львові Франковий університет перебуватиме на карантині до кінця наступного місяця

8 вересня, 2020 - 17:19
Фото: RISU

«Режим карантину у Львівському університеті продовжено до 31 жовтня», – таке повідомлення оприлюднено на сайті ЛНУ із посиланням на наказ ректора від 31 серпня. «Відповідно до Наказу Ректора № О-65 від 31 серпня 2020 року на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 760 від 26 серпня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», режим карантину у Львівському національному університеті імені Івана Франка продовжено до 31 жовтня 2020 року», – йдеться у повідомленні.

Це означає, що лекції у виші відбуватимуться у дистанційному режимі, а практичні, семінарські та лабораторні заняття – очно, але обов’язково з урахуванням протиепідемічних заходів та залежно від карантинного зонування. Проведення занять в аудиторіях організовано для окремих академічних груп з дотриманням усіх санітарних заходів та обмежень. «Закликаємо Вас ретельно стежити за своїм здоров’ям, дотримуватися вимог щодо маскового режиму та соціального дистанціювання. Будьте здоровими!», – зазначено на сайті ЛНУ.

До додаткових заходів безпеки вдався й Український католицький університет. Згідно з повідомленням інтернет-ресурсу RISU, територію студмістечка УКУ, що на вулиці Козельницькій, закрили на карантин. Навколо території кампусів та колегіуму встановили металевий паркан та вивісили відповідний банер. Тепер на територію студмістечка можуть потрапити лише студенти та працівники УКУ. І це попри те, що підтверджених хворих на COVID-19 в навчальному закладі немає.

В Українському католицькому університеті такі заходи пояснюють небезпекою поширення коронавірусу: «Частина студентів повернулася у кампус, тому ми вирішили обмежити їх контакти із зовнішнім світом, щоб таким чином обмежити контакти між людьми і мінімізувати шанси зараження».

Варто до цих повідомлень додати й офіційну статистику по ковіду у Львові та на Львівщині.

За оперативними даними, за вчорашню добу, 7 вересня, лабораторні центри Львова провели 1625 ПЛР-тестів, з них 192 – позитивні. 61 – у львів’ян. Загалом по Львову й області коронавірусну інфекцію виявлено у 16073 осіб, 452 людини померли. 4805 пацієнтів одужали. Про це повідомила заступник міського голови Львова та керівник міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна.

За весь період карантину до обласної інфекційної лікарні звернулись 8601 особа, госпіталізовані – 1917, виписані – 1754. Зараз у лікарні перебувають 156 осіб, з них у реанімації – 8, на апараті ШВЛ – 5. У 8-й лікарні – 60 пацієнтів, у 1-й – 63, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 148.

Львів і надалі залишається у «помаранчевій» зоні.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ