Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Контракт РФ із новим оператором ГТС України дасть змогу розпочати газові відносини з "чистого аркуша", - Вітренко

8 листопада, 2019 - 12:51
Фото: uacrisis.org

Наявність відкритих спорів між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України", а також відсутність між ними контракту на постачання газу з 2020 року є надуманими проблемами для укладення нового контракту на транзит газу, переконаний виконавчий директор НАК Юрій Вітренко.

"Новий контракт укладається не "Нафтогазом", а з відокремленим від НАК оператором газотранспортної системи. Це і є наслідком "анбандлінгу", про який усі говорять. Тобто якщо "Газпром" і політичне керівництво Росії справді хочуть розпочати відносини з транзиту з чистого аркушу паперу, то контракт із відокремленим оператором - це саме такий варіант", - написав він у Facebook.

"Але початок з "чистого аркушу паперу" не означає, що "старі аркуші паперу" щезають". Нехай ці "старі аркуші паперу" розглядають суди…", - додав Вітренко.

Як повідомлялося, 1 січня 2020 року спливає 10-річний транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом". Європейська Комісія вже запропонувала "Газпрому" підтриманий українською стороною варіант укладення транзитного контракту на десять років із щорічним обсягом від 60 млрд куб. м.

На минулих у вересні в Брюсселі тристоронніх переговорах українська сторона представила майбутнього оператора ГТС України - ТОВ "ОГТСУ", яке передало російській делегації проекти договору про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем, а також стандартного договору на транспортування. Крім того, "Нафтогаз" передав росіянам "дорожню карту" дій для завершення відокремлення оператора ГТС.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ