Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Віцеспікерка польського Сейму продовжуватиме боротьбу за звільнення політв'язнів РФ

8 листопада, 2019 - 21:00
Фото: polskieradio.pl

У Києві відбулася зустріч віцеспікерки польського Сейму Малґожати Ґосєвської з українцями, звільненими 7 вересня з російської неволі. Політикиня закликала допомагати організаціям та окремим людям, котрі діють задля звільнення політичних в’язнів, які досі залишилися на території Російської Федерації.

Малґожата Ґосєвська наголосила на тому, що міжнародна спільнота повинна пам’ятати про окупацію Криму та частини Донбасу, а також про те, що Росія незаконно утримує громадян України, передає Польське радіо. 

Польща допомагала і допомагатиме українцям, ув’язненим в Росії, - додала Ґосєвська:

«Ми відкрити на різного року проєкти, які будуть реальною підтримкою для людей, котрим вдалося звільнитися з російської неволі, а також – для їхніх сімей. Але ми теж будемо активно включатися у боротьбу за звільнення решти».

Ну зустрічі з Малґожатою  Ґосєвською був присутній теж український журналіст Роман Сущенко. Він наголосив, що в Україні немає належної психологічної опіки над колишніми політв'язнями:

«Більшість пройшла ще й через тортури. Фізичне відновлення відбувається швидше. Психологічне відновлення затягнуте. Дуже прикро, що в Україні немає фахівців, які би фахово займалися цією проблемою».

Зустріч звільнених українців з Малґожатою Ґосєвською відбулася у приміщенні Посольства Польської Республіки у Києві, організувало її посольство Польщі. На зустрічі були присутні теж дипломати інших країн, зокрема, Іспанії та Латвії. Нагадаємо, 7 вересня, в рамках обміну між Росією та Україною утримуваними особами, в Україну повернулося 25 моряків та 11 цивільних українців, котрі були ув’язнені на території Росії. За різними даними, в арештах та в’язницях на території Росії перебуває близько ста політичних в’язнів, які є громадянами України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ