Я — грузин, але, якщо потрібно, я віддам життя за Україну.
Георгій Гонгадзе, український журналіст

Американський сенатор, що є співавтором резолюції на підтримку цілісності України, відвідав Львівщину

8 грудня, 2018 - 21:10
Фото автора

Сенатор-республіканець Рональд Джонсон під час свого візиту в Україну відвідав Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Львівщині. Варто зазначити, що політик є головою комітету з національної безпеки та урядових справ Сенату США.

"Я приїхав до України з метою підтвердити велику підтримку України американським народом та урядом Сполучених Штатів. Хотів би наголосити про резолюцію Сенату США, співавтором якої я є. Цей документ буквально упродовж декількох годин був підтриманий 55 американськими законотворцями. Я підкреслив це саме тому, що цей факт дає усім нам зрозуміти, наскільки сильно є підтримка Америкою України.

Відповідно до тексту документу,Сенат Сполучених Штатів Америки рішуче засуджує агресію і провокативні дії Російської Федерації проти України та вимагає у Росії негайно звільнити усіх українських моряків, військові кораблі та припинити чинити перешкоди судноплавство у Чорному і Азовському морях. Резолюція підтверджує, що поведінка Росії є дестабілізуючим фактором і продовжує ескалацію конфлікту. Ми закликаємо міжнародне співтовариство об'єднатися у засудженні дій Росії!

Текст резолюції ще раз підтверджує кримську декларацію державного секретаря Майка Помпео про те, що жодна спільнота, в тому числі й США ніколи не визнають протизаконну анексію Криму. Ми закликаємо членів НАТО та наших європейських партнерів переглянути ставлення до російського газогону "Північний Потік-2", який Росія планує фактично як інструмент зміцнення свого геополітичного впливу в Європі", - зазначив він.

Крім того, сенатор розповів, що Петро Порошенко підкоригував свій робочий графік, щоб зустрітися із ним. За що Рональд Джонсон є дуже вдячний президенту. Так вони разом прибули до Львова президентським літаком і в такий спосіб мали додаткову годину, щоб обговорити аспекти подальших дій і того, як США ще можуть допомогти Україні.

В Центрі миротворчості сенатор зустрівся із військовослужбовцями 278-го бронекавалерійського полку Національної Гвардії штату Теннессі, які є учасниками міжнародної військово-тренувальної місії JMTG-U. Він привітав співвітчизників з прийдешнім Різдвом і наголосив, що їх місія в Україні надзвичайно важлива не лише для взаємовідносин між країнами, але й для європейської та світової без пекової ситуації загалом.

Павло ПАЛАМАРЧУК, «День», фото автора

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...