Я — грузин, але, якщо потрібно, я віддам життя за Україну.
Георгій Гонгадзе, український журналіст

Манафорт брехав слідству про свою співпрацю з командою Трампа і Килимником, – спецпрокурор США

8 грудня, 2018 - 12:22
Фото Reuters

Екс-голова передвиборчого штабу Дональда Трампа та колишній політтехнолог Віктора Януковича Пол Манафорт брехав слідству про свої зв’язки з командою Трампа та співпрацю з Костянтином Килимником. Останнього називають головою київського офісу Манафорта, адже він був зв’язковим між американцем та людьми Януковича.

Про це заявив офіс спецпрокурора Роберта Мюллера, що розслідує втручання Росії в президентські вибори у США, пише The New York Times.

"Манафорт кілька разів явно збрехав — і це не було випадковими прогалинами у пам’яті", — йдеться у записці, переданій судді представниками прокурора. 

Йдеться про те, що Манафорт зустрічався з Килимником навіть по завершенню роботи американського політтехнолога в Україні. Упродовж трьох місяців 2016-го, коли екс-радник Януковича очолював передвиборчий штаб Трампа, він вів з Килимником електронну переписку. Зокрема, щодо можливості отримання фінансової вигоди завдяки своєму перебуванню на той час на ключовій посаді у штабі Трампа. 

За інформацією прокурорів, тоді Килимник приїжджав у США для зустрічі. Вони обоє також намагалися переконати двох свідків збрехати і применшити масштаби роботи Манафорта в Україні.

Костянтин Килимник має подвійне російсько-українське громадянство, як стверджував сам в інтерв’ю виданню «Радіо Свобода». ФБР зазначає, що в Килимника є зв’язки з російською розвідкою. Сам Килимник це заперечує. У Києві Килимник був правою рукою Манафорта та надавав йому інформацію про Україну. Килиминика звинувачують у перешкоджанні слідству. За даними The New York Times, нині він проживає у Москві.

Крім того, американські прокурори встановили, що Манафорт брехав про те, що не мав "прямих чи непрямих зв‘язків" з представниками адміністрації Трампа, коли вони були в уряді. За інформацією сторони обвинувачення, така комунікація відбувалася у лютому 2018-го, коли політтехнолог вже був під слідством. З ким саме та про що спілкувався Манафорт, прокурори не уточнили.

Він також дав "суперечливі свідчення" щодо джерела отримання 125 тисяч доларів на рахунок його компанії у 2017 році.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...