Я — грузин, але, якщо потрібно, я віддам життя за Україну.
Георгій Гонгадзе, український журналіст

Половина Європи опинилася під загрозою російських ракет, - розвідка

8 грудня, 2018 - 13:23
Фото Reuters

Якщо Росія порушує договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності – це ставить під загрозу безпеку більшості країн Європи.

Про це "5 каналу" розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький. 

За його словами, комплекси "Іскандер", з яких, ймовірно, запускається ракета "Новатор", розвідка не раз фіксувала біля українського кордону та на території анексованого Криму.

"Це дуже складна робота для того, щоб визначити – на яку дальність здійснювалися випробування, тому що необхідно знімати параметри польоту ракети, як уражувалися цілі, де летіла, за якою траєкторією. Це складна робота. Це по-перше. По-друге, якщо ми говоримо навіть теоретично: більше 500 км – це вже порушення Договору. Воно говорить про те, що розміщення таких комплексів поблизу кордонів Європи несе безпосередню пряму загрозу всій території Європейських країн", – наголошує представник ГУР.

Він наводить простий приклад: "Наприклад, пуск крилатої ракети тієї саме системи "Калібр" дозволяє з акваторії Чорного моря покривати пів-Європи. Тобто, всі країни східної Європи – Словаччина, Польща, Чехія, Болгарія – знаходяться під прямим прицілом таких стратегічних озброєнь". 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...