Я — грузин, але, якщо потрібно, я віддам життя за Україну.
Георгій Гонгадзе, український журналіст

Українських активістів-екологів не пустили на міжнародну конференцію до Польщі

8 грудня, 2018 - 10:10
Фото: Екодія

За останні 2 дні мінімум 8-ом представникам громадських організацій було відмовлено у в’їзді в Польщу для участі у міжнародних кліматичних переговорах COP24. ​Серед них є шість громадян України.

Про це повідомляється на сайті Центру екологічних ініціатив "Екодія".

Забороні в’їзду передував прийнятий у Польщі спеціальний закон у зв’язку з проведенням міжнародних переговорів ООН зі зміни клімату у місті Катовіце (COP 24). Згідно з ним, заборонені будь-які спонтанні зібрання, а дані про всіх зареєстрованих учасників можуть бути використані поліцією без попередньої згоди cамих учасників. Десятки організацій з усього світу вбачають у цьому порушення міжнародних прав та свобод громадян, водночас саме представники громадськості виявляються "під прицілом" даного закону.

Пані Мей Бове, виконавча директорка міжнародної екологічної організації 350.org випустила наступну заяву: "Ми сильно засуджуємо відмову у в’їзді та депортацію колег, яким не дозволили потрапити у Польщу для участі у СОР24. З того, що ми розуміємо, причиною для такої відмови було звинувачення у "загрозі національній безпеці". Ці члени та волонтери – люди, які віддані питанню боротьби з кліматичною кризою, яка стоїть перед світом, через кампанії на підтримку сталих рішень.

Ми та наші партнери віримо у те, що найбільшою загрозою міжнародній та національній безпеці є відмова боротися із кліматичною кризою та відмова розпочинати дії для того, щоб залишити викопні палива у землі.

Голоси тих, кому відмовили в’їзд для участі у COP24 є вагомими для розгортання кліматичних перемовин і це неприйнятно, що їхня присутність на переговорах перешкоджається таким чином. Подібні обмеження громадянського суспільства тим не менше не зупинять стійкий кліматичний рух".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...