Знати – це усвідомлювати, що ви нічого не знаєте. У цьому є сенс істинного знання
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

Пішов з життя актор Валерій Бессараб

9 січня, 2013 - 16:31
Валерій Бессараб. Кадр із фільму "Ключі від неба", 1964

Валерій Олександрович народився 18 серпня 1944 року (м. Москва), працював у Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки з 1966 року, закінчивши 1965 року акторський факультет тодішнього Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого.

Він був одним із найцікавіших та визначних акторів вітчизняної сцени і кіно, майстром яскравого малюнку, що блискуче поєднує в своїй творчості високу трагедію і точність психологічної характеристики персонажу з рідкісним комедійним обдаруванням. Створені Валерієм Бессарабом численні (майже 100) образи на сцені та екрані, телебаченні і радіо є взірцем високого, неосяжного професіоналізму, відданого служіння мистецтву.

Варто згадати його помітні, глибокі ролі у таких виставах, як "Діти Ванюшина" С.Найдьонова, "Віяло" К.Ґольдоні, "Як важливо бути серйозним" О.Уайльда, "Сподіватися" Ю.Щербака, "І відлетимо з вітрами" М.Зарудного, "Лихо з розуму" О.Грибоєдова, "Хижаки" О.Писемського, "ТБЕЖ" Б.Нушича, "Сава" Л.Андрєєва, "Молоді роки короля Людовіка XIV" О.Дюма.

Багатьом кіноглядачам не тільки України, але й колишнього Радянського Союзу він запам’ятався і полюбився завдяки фільмам "Ключі від неба", "На київському напрямку", "Місяць травень", "Бухта Олени", "Здрастуй, Гнате".

За заслуги в розвитку вітчизняного театрального та кіномистецтва Валерій Бессараб удостоєний почесного звання "Народний артист України" (1987 рік).  

Газета "День" висловлює свої щирі співчуття рідним, друзям і колегам Актора. Вічна пам´ять!

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...