Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

"Газпром" суттєво скоротив транзит газу через Україну

9 січня, 2020 - 12:03
Фото Reuters

На початку 2020 року "Газпром" суттєво зменшив обсяги транзиту через українську газотранспортну систему. Водночас російська компанія заплатить за транзит так, ніби транспортувала газ у повному обсязі відповідно до заявок.

Про це під час брифінгу заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає Громадське.

"На початку цього місяця обсяги транзиту значно впали, тому що і "Газпром", і "Нафтогаз", і європейські споживачі очікували, що не буде транзиту (через Україну. - Ред.) з 1 січня і це стало приємною несподіванкою для всіх, що транзит є. Але попри те, що система не була повністю завантажена, і обсяги транзиту були незначними, "Газпром" буде платити за всі обсяги, зарезервовані до того", - повідомив Вітренко.

Він зазначив, що це в контракті стало можливим завдяки переходу України на європейські правила ринку газу. Загалом за транзитними контрактами України має отримати протягом 5 років нового контракту на транзит $ 7,4 млрд гарантованих доходів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело:

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ