Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

На Вінниччині сільська громада встановила 20 сміттєсортувальних майданчиків

9 лютого, 2019 - 13:55
Фото з соціальних мереж

Жителі села Бережани Калинівського району, що на Вінниччині, за виграні на обласному екологічному конкурсі 600 тисяч гривень облаштували 20 майданчиків для сортування сміття та закупили спеціальні контейнери. Завдяки сортуванню твердих побутових відходів, вони вже зібрали сім тонн використаного пластику та скла, які віддали на підприємства з переробки. Поки що про заробіток на смітті не йдеться, каже Бережанський сільський голова Галина Фурман, але у селі стало чистіше і охайніше.

«Довгий час головною проблемою нашого села було вивезення твердих відходів. Організації вивезення сміття не було, люди викидали його куди бачили – у посадки, поля, створюючи стихійне сміттєзвалища. Перші дванадцять тріоурн для роздільного збору сміття – пластика, скла та паперу – розмістили кілька років біля установ, магазинів, зупинок. Але сміття зводили до складських приміщень і це був не вихід. Тому вирішили шукати інші шляхи. Створили комунальне підприємство «Пан господар». За 10 місяців роботи підприємство прийняло близько 100 тонн сміття. 7 із них – це пластик та папір, які відсортували люди і викинули у спеціальні контейнери, їх ми встановили по всьому селі за виграні в обласному конкурсі кошти», – розповідає очільниця громади.

Наприкінці кожного місяця сміттєвоз збирає невідсортоване сміття з кожного обійстя. За вивезення побутових відходів з люди сплачують абонплату. Самотні мешканці по 20 гривень на місяць, родини – 30. Ці кошти використовують на благоустрій центральної вулиці, сільського кладовища та облаштування клумб. У планах громади придбати трактора, який використовуватимуть для потреб комунального господарства. Адже на даний час для вивезення сміття транспорт надає місцеве сільгосппідприємство і, зрозуміло, за відповідну плату. Крім того, громада чекає на спорудження сміттєсортувального заводу у Калинівці, що дозволить заощаджувати на вивезенні сміття, а можливо навіть заробляти від вторинної переробки.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото з соцмереж

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День