Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Панголіни можуть підказати людям спосіб лікування COVID-19, - науковці

9 травня, 2020 - 22:56
Фото: Richard de Cauwer / iNaturalist

У панголінів — ссавців, які нагадують мурахоїда з лускою, відсутні два вірус-чутливих гена, тобто в їх організмі не утворюється імунна відповідь на вірус.

Це відкриття важливе, тому що, хоча ящери можуть бути носіями коронавірусу, вони, мабуть, здатні справлятися з ним через якийсь інший невідомий механізм.

Про це повідомляє видання Techno.NV.

Розуміння їх еволюційної переваги може вказувати на можливі варіанти лікування коронавірусу у людей.

Дослідники зосередили свою увагу на панголінах, тому що ця тварина, можливо, передало вірус людині минулого року, створивши міжвидової стрибок, необхідний для того, щоб поширити пандемію COVID-19. Вчені проаналізували послідовність генома панголінів і порівняли її з іншими ссавцями, включаючи людей, кішок, собак.

«Наша робота показує, що ящери пережили мільйони років еволюції без антивірусного захисту, який використовується всіма іншими ссавцями. Подальші дослідження ящерів покажуть, як їм вдається виживати при вірусних інфекціях, і це може допомогти розробити нові стратегії лікування людей з вірусними інфекціями», — говорить співавтор роботи доктор Леопольд Екхарт з Віденського медичного університету в Австрії.

У людей коронавірус може викликати запальний імунну відповідь, яка називається цитокіновий штормом, який погіршує перебіг хвороби. Автори припускають, що фармацевтичне придушення передачі сигналів генів може бути можливим варіантом лікування важких випадків COVID-19.

Екхарт попереджає, що такі ліки може відкрити дорогу вторинним інфекціям.

«Основне завдання полягає в тому, щоб зменшити реакцію на патоген при збереженні достатнього контролю над вірусом», — говорить він. Екхарт говорить, що надмірно активована імунна система може «змінювати час захисної реакції».

У той час як дослідження ідентифікувало генетичні відмінності між панголінами і іншими ссавцями, воно не досліджувало вплив цих відмінностей на противірусну відповідь. Вчені ще не розуміють, як саме панголіни виживають після коронавірусу.

Екхарт додає, що ще один ген, RIG-I, який також діє як сенсор проти вірусів, повинен бути додатково вивчений, оскільки він може захищати від коронавірусів.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ