Фотографія — це медитація в миті.
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

У Львові концертом-молитвою згадали 75-ті роковини знищення Янівського концтабору

9 червня, 2018 - 18:04
Фото: Facebook

Поминальний захід відбувся у межах фестивалю єврейської культури LvivKlezFest. Концерт-плач пройшов на території Простору трьох синагог (площа Арсенальна). Цей меморіал, створений на місті давньої єврейської частини міста та підмурівках знаменитої середньовічної синагоги «Золота Роза», яку нацисти підірвали у перші ж дні окупації Львова, якнайкраще відповідав тематиці концерту.

Янівський концентраційний табір (Zwangsarbeitslager Lemberg-Janowska) – місце примусової праці, за деякими джерелами – табір для винищення, створений нацистською владою у жовтні 1941 року на вулиці Янівській (теперішня – Шевченка), куди зганяли політичних в'язнів, військовополонених, але найбільше – євреїв.

Янівський табір був транзитним – звідси утримуваних депортували до Белжецького винищувального табору.

Німці ліквідували концтабір у листопаді 1943-го. Більшість в'язнів загинули. Загалом за два роки й місяць існування Янівського концентраційного табору в ньому було знищено щонайменше 50 тисяч полонених (деякі джерела подають цифру 200 000).
У концерті-плачі на Арсенальній сьогодні грали і співали музиканти, що беруть участь у LvivKlezFest. І це, зокрема, струнний квартет Collegium Musicum львівського Органного залу, вокаліста Аліна Івах та «Харків Клезмер Бенд» (Юрій Хаінсон та Геннадій Фомін), скрипаль Борич Іцкович,  вокально-інструментальний ансамбль Varnitshkes,Елеонора Разгон, вокальний ансамбль «Шейне-Мейделах».

Нагадаю, що «LvivKlezFest, мета якого – відтворити втрачену музичну культуру і відродити частину історії Львова, розпочався майже місяць тому – 13 травня. На задумом організаторів заходу, а це Всеукраїнський благодійний фонд «Хесед-Ар’є», LvivKlezFest – це свято, під час якого львів’яни та гості міста мають можливість відвідати різноманітні заходи. Зокрема, фото- та художні виставки, театральні вистави, фестиваль хорів, творчі вечори… Але головне – долучитися до найкращих зразків зі скарбниці єврейської музики, яку до Львова на вже десятий за ліком Міжнародний фестиваль єврейської культури привезли прекрасні музиканти з Австрії, Великої Британії, Ізраїлю, Італії, Польщі, Словаччини, Естонії та України.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...