Історія - найвищий учитель, в якого найгірші учні
Індіра Ганді — прем'єр-міністр Індії.

Кращі зразки сучасного китайського мистецтва на день привезли до Львова

9 серпня, 2018 - 21:52

У галереї Львівської національної академії мистецтв сьогодні відкрили виставку творів китайського живопису «Зелена хвиля над Дніпром». Експозиція триватиме лише день і проходить у межах візиту до міста китайської культурно-мистецької делегації.

Виставка складається із творів одинадцяти китайських митців. Це роботи студентів і професорів одних із найпотужніших вищих мистецьких шкіл Китаю – Академії образотворчого мистецтва Шанхайського університету, Центральної академії мистецтв і Нанкінської академії мистецтв. В своїх роботах вони передають найкращі здобутки сучасного китайського живопису із його багатовіковими та непересічними естетичними якостями.

Більшість із представлених робіт – це китайські пейзажі намальовані на традиційних вертикальних полотнах. Крім того на виставці можна зустріти і портрети та життєві сценки. І хоч усі роботи створені в традиційній китайській манері, проте в них можна простежити і індивідуальний почерк кожного із авторів. Загалом експозиція вирізняється легкістю та виваженістю яка притаманна цьому народу.

Цікавим є і походження назви виставки. Виявляється «Зелена хвиля над Дніпром» є своєрідною апеляцією до назви великої мистецької галереї в місті Усі «Greenwave» («Зелена хвиля»). Ця галерея активно співпрацює із українськими художниками. Та цього разу за її сприяння демонструють здобутки сучасної художньої культури Китаю в Україні.

 «Загалом, це важлива подія, що має на меті зафіксувати певний етап розвитку україно-китайських відносин в мистецькій площині, дає можливість двом культурам краще пізнати один одного та сприятиме налагодженню подальшого ефективного співробітництва між Львівською національною академією мистецтв та провідними мистецькими навчальними закладами Китаю», - розповіли організатори заходу.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...