В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Незалежні опитування виборців у Білорусі дають Тихановській 65-70%, Лукашенку - 15-16%, у ЦВК називають їх "фальшивими"

9 серпня, 2020 - 21:45
Фото: Reuters

Голова Центрвиборчкому Білорусі Лідія Єрмошина назвала "фальшивками" дані про не контрольовані владою опитування настроїв виборців, які опублікували білоруські Telegram-канали.

Напередодні і в день голосування в соцмережі опублікували дані, за якими альтернативний кандидат Світлана Тіхановском набагато випереджає чинного президента Олександра Лукашенка, передає Еспресо.TV.

"Еxit poll проводиться тільки в день виборів, тобто сьогодні, так склалося і прийнято. Тому все те, що нав'язують виборцям як опитування, це звичайна фальшивка", - цитує Єрмошину білоруська державна інформагенція БЕЛТА.

Публікація про дані опитування на виході з дільниць під час попереднього голосування з'явилася 7 серпня в акаунті інтернетвидання "Білоруський партизан". Відповідно до цієї публікації, Олександр Лукашенко набирає 16,1% голосів, альтернативний кандидат Світлана Тіхановском - 64,9%, передає RFI.

Опитування було проведено 6 серпня і включало відповіді 15 450 осіб на виході з виборчих дільниць, зазначається у повідомленні.

В день голосування інший канал у Telegram, "Сучасна Білорусь", навіть схожі дані, зібрані, як повідомляється, 9 серпня на основі опитування 58 500 осіб.

"Перевірити дані опитувань в країні, де відсутня соціологія, визнана професійним співтовариством, не є можливим", - наголошують французькі журналісти.

Окрім того, є дані опитування на виході із 18 закордонних виборчих дільниць, які наводить білоруська служба Радіо Свобода.

Відповідно до них, на цих виборчих дільницях Тихановська має 71,28%, відмовились відповідати 14,73%, Лукашенка - 10,09%, проти всіх 2,28%, за інших кандидатів - близько 0,5%.

Нагадаємо, державний екзіт-пол свідчить про начебто повну перемогу чинного президента Республіки Білорусь. Згідно із ним Олександра Лукашенка підтримали 79,7% виборців, Світлану Тихановську - лише 6,8%.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ