В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

У ЦВК Білорусі заявили, що вибори президента визнано такими, що відбулися

9 серпня, 2020 - 17:49
Фото: Reuters

На 12.00 9 серпня явка на виборах президента Білорусі становить 54%.

Як передає Укрінформ, про це повідомила в ефірі «Білорусь 1» глава ЦВК Лідія Єрмошина.

Вибори визнані такими, що відбулися.

"Понад 54% виборців взяли участь у голосуванні. Отже, вже можна говорити про те, що ми наприкінці дня вже отримаємо якийсь результат", - сказала Єрмошина.

За її словами, 50-відсотковий бар'єр подолали всі регіони, крім Мінська. У Гомельській і Могилевській областях на дільниці прийшли понад 60% виборців, сюди входять і ты, хто проголосував достроково. У Гомельській області вже проголосували 66%, у Могилевській - 63%, у Мінську - 43%.

Єрмошина повідомила, що на виборах присутні понад 200 спостерігачів з-за кордону, в основному - країн СНД і представники посольств, акредитованих в країні. Також акредитовано 53 868 національних спостерігачів.

Достроково проголосувало понад 40% виборців.

Як повідомлялось, у неділю, 9 серпня, у Білорусі проходять президентські вибори. Кандидатів на найвищу державну посаду п'ять - дружина опозиційного блогера Сергія Тихановського Світлана, ексдепутат Ганна Канопацька, лідер кампанії "Говори правду" Андрій Дмитрієв, голова партії "Білоруська соціал-демократична Грамада" Сергій Черечень і діючий президент Олександр Лукашенко, який незмінно керує країною з 1994 року.

На виборах утворено 5767 дільниць, у тому числі 44 - за кордоном. У Києві голосування проходить у Посольстві Республіки Білорусь.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ