Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Нестача води в окупованому Криму виникла внаслідок мілітаризації півострова, - Яременко

9 вересня, 2020 - 22:55

Причиною нестачі води на окупованому РФ півострові Крим є його мілітаризація, на потреби місцевого мирного населення її там досить, зазначає заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Росіяни серйозно мілітаризували півострів, насичуючи його зброєю, живою силою, будуючи нові військові потужності на півострові і подаючи воду насамперед на ці об'єкти. Вони де-факто забирають воду у простих людей, тих, хто проживає на тимчасово окупованій території, і віддають її на потреби власної мілітаристської машини", - сказав Яременко в середу під час візиту в Херсонську область при огляді дамби на Північно-Кримському каналі поблизу КПВВ "Каланчак".

Він наголосив, що до моменту окупації РФ Кримського півострова, там не було проблем з питною водою навіть за умов посухи.

"Звичайно, найпростіше пояснити людям, що це Україна перекрила вам воду і не подає. Саме цим країна-агресор і маніпулює. Якби воду не витрачали на військові потреби окупантів, мирному населенню її більш, ніж вистачало б, адже першопричиною питання води є саме агресія РФ і тимчасова окупація АРК в 2014 році", - зазначив заступник міністра.

За словами Яременка, наукові дослідження підтверджують, що питної води для потреб населення цілком достатньо, якби ця вода не використовувалася на військові потреби Росії в Криму.

Він також зазначив, що відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, Росія, як країна, яка окупувала український півострів, повинна нести відповідальність за неналежне забезпечення водою місцевих жителів.

"Після того, як кримський півострів буде деокуповано, Україна буде рада подати туди воду", - сказав Яременко.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ