Мисляча і працююча людина є мірою всього. Це величезне планетне явище.
Володимир Вернадський, науковець і філософ, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, ноосферу, космізм

Милованов: Мінекономіки розробляє два прогнози прискорення зростання у 2020 році

9 жовтня, 2019 - 18:58
Фото: kse.ua

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в оновленому макропрогнозі, над яким триває робота, збереже два сценарії зростання економіки у 2020 році, обидва з яких передбачають його прискорення порівняно з очікуваним зростанням у 2019 році, повідомив журналістам міністр Тимофій Милованов у середу.

"Є два прогнози: щодо одного - зростання нижче, але вище, ніж цього року; щодо другого - зростання більше і воно ближче до прогнозу прем'єра, команди й уряду в 40% (зростання ВВП на 40% за п'ять років). Їх буде два, й ми вирішуватимемо, який оберемо", - сказав Милованов.

Він додав, що різниця в прогнозах зумовлена можливою зміною бізнес-клімату в Україні.

"Якщо ми боремося з корупцією, схемами, боремося за право закону, за суди, проводимо реформи й робимо це чесно, то матимемо другий сценарій. Якщо ми робимо ринок землі - робимо його добре, але при цьому не вирішуємо питання неефективності та нечесності суддів, то сценарій буде першим", - пояснив міністр.

За його словами, поки що макропрогноз не затверджено, на роботу над ним потрібні ще тиждень або два.

Як повідомлялося, затверджений у травні цього року попереднім урядом макропрогноз на 2019-2021 рр. також містить два сценарії розвитку. Базовий передбачає уповільнення зростання ВВП з 3,3% у 2018 році до 3% цього року з прискоренням до 3,8% в 2020 році та 4,1% - у 2021-му.

Згідно з другим варіантом, у 2020-2021 рр. прогнозується зростання ВВП на рівні по 3,6%, проте у 2022 році він уповільниться до 3,3%.

Прем'єр Олексій Гончарук після призначення наприкінці серпня заявив про мету домогтися зростання ВВП на 40% за п'ять років: на 5% - в 2020 році, по 7% у наступні чотири роки.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ