Найспекотніші куточки у пеклі залишені для тих, хто за часів найбільших моральних зламів зберігав нейтралітет.
Данте Аліг'єрі, італійський поет, мислитель, богослов, один з засновників літературної італійської мови, політичний діяч

У Львові представили перший в Україні електробус

9 листопада, 2015 - 22:10

Сьогодні у Львові з робочим візитом перебував міністр інфраструктури України.

Андрій Пивоварський відвідав одне з підприємств концерну «Електрон», де ознайомився з технологічними і виробничими процесами виробництва електротранспорту. Міністру показали п’ятисекційний низькопідлоговий ширококолійний трамвай Т5В64 «Електрон», призначений для столиці України. Також – три тролейбуси Т19101 «Електрон», які незабаром будуть передані Львову, і новий виріб концерну – перший в Україні електробус «Електрон» моделі Е19101 – екологічний транспорт нового покоління.

«На робочу зміну для автобуса потрібно 2,5 тис. гривень на дизель. На електробус – 250 гривень, – зазначив на презентації міський голова Львова Андрій Садовий. –  Плюс фільтрів не треба, плюс екологія. Нічого подібного в Україні немає».

Низькопідлоговий 12-метровий електробус «Електрон» моделі Е19101 вартістю 9 мільйонів гривень розрахований для перевезення 100 пасажирів. Для осіб з обмеженими можливостями передбачено відкидний пандус та місце в салоні, обладнане пасками безпеки. Рідинна система опалення (включаючи автономний обігрівач) та кондиціонери забезпечуватимуть оптимальний мікроклімат у салоні за будь-якої погоди. Пневматична підвіска електробуса має функцію «кнілінг» – зниження кліренсу електробуса для зручності посадки пасажирів. Максимальна швидкість електробуса – 70 км/год, пробіг без підзарядки батарей – понад 200 км.

Акумулятори електробуса безпечні в експлуатації і мають великий ресурс (від 5000 до 8000 циклів «заряд-розряд» залежно від умов експлуатації й обслуговування).

Бортовий зарядний пристрій забезпечує зарядку батареї від мережі 380 В. Додатково може бути встановлений пантограф для зарядки батареї електробуса від тролейбусної контактної мережі. Характеристики батарей дозволяють здійснювати швидку зарядку високим струмом (за 15-20 хвилин до 70% загальної ємності батарей).

Безперервний контроль за параметрами джерел живлення здійснює система контролю й обслуговування батареї BMS (Battery Management System).
За словами мера, міська влада планує замовити «Електрону» 600 таких машин, і це програма 2016 – 2017 років.

Невдовзі електробус буде випробуваний на дорогах Львова. До кінця поточного  року вже має курсувати одним із маршрутів. Вартість проїзду ним, обіцяє А. Садовий, не відрізнятиметься від ціни квитка в електротранспорті.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.Фото Олександра МАЗУРЕНКА.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ