Коли ти не станеш об'єднано в обороні своєї Вітчизни, то плакатимеш у московській неволі, як колись Ізраїль на ріках Вавилонських.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець і перший митрополит Київський і всієї України УАПЦ

Епіфаній: Господь сподобив нас великого дару – молитися у наших храмах рідною мовою

9 листопада, 2019 - 21:37
Фото: pomisna.info

Сьогодні, у День української писемності та мови, пам’ятаймо, що Господь сподобив нас великого дару – молитися у наших храмах рідною, українською мовою, нагадав Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній.

«Сьогодні, в День української писемності та мови, пам’ятаймо, що Господь сподобив нас великого дару – молитися у наших храмах рідною, українською мовою. І хоч ми прагнемо вивчати й інші мови, бо в сучасному світі неможливо без цього обійтися, ми не повинні занедбувати свою рідну, українську – ми повинні плекати її як єдину державну», - написав Митрополит Епіфаній на своїй сторінці у Facebook.

Епіфаній також наголосив, що наша українська мова – давня і самобутня, а наша державність бере витоки ще з VІ століття. «…її засновниками були князі Кий, Щек та Хорив, потім вона існувала як могутня ранньосередньовічна Українська держава — Русь, а далі, фактично, до останнього часу, тривала складна історія національно-визвольної боротьби українського народу за здобуття державної незалежності», - нагав Предстоятель.

«Слава Богу, сьогодні ми з вами маємо вільну державу, свою мову, незалежну Помісну Церкву. Це сьогодення є частиною величного здобутку багатьох поколінь наших пращурів. І ми не маємо жодного права – ані морального, ані духовного, ані будь-якого іншого – хоч що-небудь із цього змарнувати, тим більше – втратити!» , - додав Предстоятель.

Митрополит Епіфаній також додав, що ПЦУ - водночас наймолодша за часом внесення до Диптиху, але є однією з найдавніших помісних Церков світу.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ