Не можна, мабуть, інакше, як тілько горем та бідою довести людей до розуму.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Швидке запровадження земельної реформи в Україні може спричинити незворотні помилки, - ЄБРР

9 листопада, 2019 - 17:14
Фото: ebrd.com

У Європейському банку реконструкції і розвитку вважають, що швидке запровадження земельної реформи в Україні може спричинити незворотні помилки.

Про це під час Київського міжнародного економічного форуму 9 листопада сказав керуючий партнер Європейського банку реконструкції і розвитку у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, відповідаючи на запитання, як він оцінює відкриття ринку землі в Україні, передає Укрінформ.

"Дійсно, мантра, яку ми постійно чуємо, і особливо чули наприклад в Маріуполі минулого тижня, що нам потрібно поспішати, треба бути якомога швидкими, так будуть помилки, але ми потім їх виправимо. Земельна реформа - це саме таке місце, де не можна припускатися помилок, тому що вони будуть незворотні. Тому зробімо невеличку паузу, подумаємо і зробимо це поступово, зробимо все правильно. Збережімо права невеликих господарств і фермерів, бо саме на них треба звернути особливу увагу", - сказав Патроне.

Водночас, заступник начальника управління корпоративних фінансів Європейського інвестиційного банку Жан-Жак Сулакру також підтримав таку думку.

"Земельна реформа, приватизація землі торгівля добре, але це має бути зроблено поступово... Я думаю, Україні не потрібно поспішати. Я б рекомендував робити це поступово, спершу вирішуючи питання землі в державній власності, приватизовуючи її. І це заходи для того, щоб уникнути захоплення земель наприклад більшими холдингами, а по друге, вже проконсультувавшись, вирішувати питання приватної землі", - додав він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ