Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

Прослуховування журналістів в Україні - звична справа

10 січня, 2013 - 12:44

Медіа-експерти не здивовані виявленням пристою для прослуховування у помешканні репортера львівської газети "Експрес" Тараса Зозулінського.

Редакція газети вирішила віддати пристрій іноземним експертам, бо не довіряє українським. Уже перший огляд засвідчив, що ця річ є не аматорським приладом, а високотехнологічним пристроєм з мікросхемою та блоком живлення, розповіла керівник відділу журналістських розслідувань газети "Експрес" Світлана Мартинець.

"З особистого досвіду можу сказати, що мене прослуховують постійно, у редакції мабуть таких пристроїв немало. Якось одночасно я виявила, що розмови з мого телефону прослуховують одразу чотири різні служби. Але слухати це одне, а проникати у помешкання негласно – це вже інша справа, яка лякає і змушує замислитися", - відзначила Мартинець.

Журналіст додала, що не покладає великих надій на журналістські спілки, які є "совдепівськими відстійниками", далекими від журналістики".

"З власного досвіду можу зробити висновок, що в нашій державі "слухають" багатьох журналістів. Мою конфіденційну розмову навіть виклали на одному із сайтів", - розповів координатор прес-центру журналістського руху "Стоп цензурі!" Артем Соколенко.

Журналісти про це знають, але не бояться цього, бо, як пояснює він, "жодних тем, які б становили загрозу державній безпеці, не обговорюють".

Примітно, що за 2012-й рік київський Інститут масової інформації зафіксував 176 випадків перешкоджання роботі журналіста, що уп'ятеро більше, аніж 2011-го. Винуватці отримали або символічне покарання, або ж прокуратура відмовляла у порушенні кримінальних справ.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Deutsche-Welle
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ