Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

На Київщині відзначають 100 років з дня створення Збройних сил УНР

10 лютого, 2018 - 18:40
Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 10 лютого, на Київщині у селі Гнатівка відзначають сторіччя з дня створення Збройних сил УНР. Про це повідомляє "5 канал". 

Зазначимо, що створення Збройних сил УНР сталося 

9 лютого 1918 року, але з ініціативи сільської громади відзначати ювілей вирішили у суботу, 10 лютого 2018 року. 

Місцеві мешканці пройшлися ходою від старовинної каплиці, якій понад сто років, до меморіального хреста на честь воїнів армії УНР. Пронесли кількаметровий національний прапор. Серед учасників також є і реконструктори. Вони вбралися у автентичний військовий стрій тодішнього часу

Саме у селі Гнатівка 1918 року точилися запеклі бої між українськими та російськими військами. Створення регулярної армії і стало початком звільнення України від московських окупантів.

​У селі Гнатівка на Київщині були зібрані всі боєздатні частини, які було об’єднано в Окремий Запорізький загін Армії УНР. Тут, у Гнатівці, був підписаний наказ міністра військових справ УНР Олександра Жуківського про заснування регулярної української армії. Цього ж самого дня у Бресті був підписаний мирний договір, який фактично означав визнання України, як незалежної держави на міжнародному рівні. Утворення регулярної Армії УНР та міжнародне визнання у цей день незалежності України стали початком звільнення України від тодішніх російських окупантів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...