У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Захід не повинен дозволити Росії забрати море навколо Криму, - генерал США

10 лютого, 2019 - 13:57

Захід в жодному разі не повинен дозволити РФ претендувати на акваторію навколо окупованого Криму, адже це означатиме визнання анексії українських територій і може створити нові конфлікти в інших точках світу.

Про це розповів колишній командувач сухопутними силами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес в інтерв'ю "Голосу Америки".

Росія намагається анексувати Азовське море, а води поблизу півострова вважає своєю. Захід повинен реагувати на агресію РФ, адже в інакшому випадку це створить прецедент.

"Загалом, якщо Захід, включаючи Туреччину – союзника НАТО – дозволить Росії незаконно претендувати на Крим (якщо так звані територіальні води навколо Криму будуть вважатися російськими), тоді фактична анексія Криму Росією буде сприйнята Заходом", - наголосив Ходжес.

Якщо Росії дозволять захопити чужі територіальні води, то це може не обмежиться лише проблемою українсько-російської кризи, а й створити небезпечний прецедент в інших місцях.

"Перше – це шкодить тому, що ми всі прагнемо робити, щоб підтримати Україну і підтримати міжнародне право і порядок. По-друге, можливо, навіть більш небезпечно, це створює прецедент. Є два або три місця в світі, де існують вузькі проходи, такі як Ормузька протока, Південнокитайське море, і кілька інших місць, де одна країна може отримати або повний контроль, або заблокувати доступ (іншій країні) до цих внутрішніх морів, тому це прецедент", – зазначив Ходжес.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

Новини партнерів

Loading...