Війна - не продовження політики, а поразка політики.
Ганс фон Зект, німецький державний і політичний діяч

Російські діячі культури закликали відпустити Юрова і Грищука з полону в Слов'янську

10 травня, 2014 - 16:46

Євген Миронов, Ксенія Раппопорт, Олександр Калягін, Валерій Фокін, Михайло Пореченков і інші російські діячі культури виступили з відкритим листом, в якому просять звільнити своїх українських колег Павла Юрова і Дениса Грищука, захоплених сепаратистами в Слов'янську.

Текст звернення:

Усім, хто може допомогти!

Будь ласка, допоможіть звільнити режисера і художника!

Двоє наших молодих українських колег, яких ми добре знаємо, з 25 квітня затримані в Слов'янську.
 

Павло Юров (н. 1980) - театральний режисер, народився в м. Антрацит (Луганська область), проживає в Києві, добре відомий молодому театральному співтовариству своєю роботою з молодою російською драматургією, лауреат театральних премій, учасник московського десятого міжнародного театрального фестивалю ім. А. П. Чехова, працював у майстер-класах фестивалю у складі групи молодих режисерів країн СНД.
 

Денис Грищук (р. 1985) - художник, волонтер, артист, народився в Донецьку і також проживає в Києві.
 

Вони приїхали в Слов'янськ уранці в п'ятницю 25 квітня, щоб "побачити усе своїми очима" для підготовки вистави, і були зупинені ополченцями "Донецької народної республіки". Їх попросили пред'явити документи, у них були квитки назад у Київ, їх затримали для перевірки. Є відомості, що вже більше двох тижнів їх утримують у будівлі колишньої СБУ.
 

Ми, російські драматурги, режисери, критики, артисти, ручаємося за наших колег і просимо звільнити їх. Вони багато зробили для російсько-українських культурних зв'язків, допоможіть їм повернутися до роботи.

Під зверненням підписалися: Олександр Калягін, Михайло Пореченков, Євген Миронов, Євген Писарєв, Андрій Могучий, Валерій Фокін, Ігор Золотовицький, Дмитро Бруснікін, Вероніка Доліна, Віктор Рижаков, Кирило Серебренніков, Ксенія Раппопорт, Ксения Ларіна, Кирило Гребенщиков та ін.

Раніше колектив музейного комплексу "Мистецький Арсенал" написав відкритий лист в.о. президенту, прем'єру, омбудсменові, очільникам МВС і Міноборони з приводу зникнення театрального режисера Павла Юрова і куратора Дениса Грищука в Слов'янську.

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...